Spotkanie Wisla Krakow vs Górnik Łęczna, wynik 4-0

W dniu 10 grudnia 2023 roku na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Wisła Kraków i Górnik Łęczna. Spotkanie to miało miejsce w ramach 18. kolejki I ligi. Po zaciętej rywalizacji Wisła Kraków zwyciężyła 4-0, zdobywając aż trzy bramki po przerwie i zapewniając sobie komfortowe zwycięstwo.

Relacja z meczu Wisla Krakow - Górnik Łęczna

Data i godzina meczu: 10 grudnia 2023, godzina 11:40

Liga: I Liga, kolejka 18

Miejsce rozgrywki: Stadion Miejski im. Henryka Reymana

Sędzia Główny: Sebastian Jarzębak

Sprawozdanie z meczu

Zapowiadało się na emocjonujące widowisko, gdyż Wisła Kraków podejmowała Górnika Łęczna na własnym boisku. Atmosfera na stadionie była niesamowita, a kibice obu drużyn gorąco dopingowali swoje zespoły. Mecz rozpoczął się o godzinie 11:40, a na murawie można było od razu zauważyć zaangażowanie i determinację zawodników.

Pierwsza połowa była wyrównana, a obie drużyny starały się stworzyć jak najwięcej okazji bramkowych. Ostatecznie to jednak Wisła Kraków wyszła na prowadzenie za sprawą Goku Romana, który skutecznie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, strzelając gola w 26. minucie meczu.

Druga połowa rozpoczęła się z równie dużym zaangażowaniem obu drużyn. Górnik Łęczna próbował odpowiedzieć, jednak to Wisła Kraków zdobyła kolejne bramki. Szymon Sobczak dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, zdobywając bramki w 67. i 74. minucie. Ostateczny cios dla gości zadali gospodarze w doliczonym czasie gry, kiedy to Goku Roman strzelił swoją drugą bramkę w meczu, zapewniając drużynie zwycięstwo z wynikiem 4-0.

Warto również zauważyć, że emocje nie ograniczyły się wyłącznie do akcji ofensywnych. Sędzia Sebastian Jarzębak pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn, a także dwie z nich otrzymali piłkarze Wisły Kraków - A. Baena Perez oraz K. Duda. Czerwonych kartek w tym meczu nie było.

Pełne zaangażowanie i determinacja zawodników, niesamowita atmosfera na stadionie oraz efektowne akcje bramkowe sprawiły, że mecz ten na długo pozostanie w pamięci kibiców obu drużyn. Kolejne mecze dla Wisły Kraków to starcia z Polonią Warszawa, Stalą Rzeszów oraz Tychami 71, natomiast Górnik Łęczna zmierzy się z Arką Gdynia, Miedzią Legnica oraz Chrobrym Głogów.